پیچ های مناسب برای پیچ و رولپلاک ساختمان


انواع پیچ و رولپلاک نما

در مقالات قبلی  گفتیم که بر اثر عوامل داخلی و خارجی بخصوص در شهرهای بزرگ نمای ساختمان ها از هر نوعی که  باشد با افت کیفیت ، لقی و ریزش مواجه می شود و توضیح دادیم که عدم رسیدگی به موقع به این سنگ ها و نماهای ساختمان می تواند چه خطرات و پیامد هایی را به دنبال داشته باشد.

استفاده از پیچ و رولپلاک در نما حتی اگر تازه نمای ساختمان انجام شده باشد باعث خواهد شد تا صاحبین املاک و ساختمان ها از استحکام و عدم ریزش نما اطمینان حاصل کنند و بتوانند به طول عمر بیشتر نمای خود و ایمنی بیشتر آن مطمئن باشند.

از روش های مختلف پیچ و رولپلاک انواع نمای ساختمان هم بهترین راه استفاده از تخصص افراد راپل کار می باشد که با استفاده از طناب در بالاترین ارتفاعات به سمت پایین حرکت می کنند و با توجه به توانایی ها و تخصص هایی که دارند به سادگی و با سرعت بالا اقدام به فیکس کردن و محکم کردن سنگ ها، پوب ها، کامپوزیت ها و انواع دیگر نماها با استفاده از پیچ و رولپلاک متناسب با نوع نما می کنند. 

در این مقاله قصد داریم تا در خصوص انواع پیچ و رولپلاک توضیح دهیم زیرا بریا هر نوع نمایی نمی توان از یک نوع پیچ و یا رولپلاک استفاده کرد. خوشبختانه وجود طیف متنوعی از انواع پیچ ها و رولپلاک ها دست راپل کارها را باز گذاشته تا بتوانند بهترین نوع رولپلام و پیچ را بریا ساختمان انتخاب کنند اما قبل از هر چیز باید به مواردی برای انتخاب نوع پیچ و یا رولپلاک توجه شود که عمده ترین آنها عبارتند از:

عوامل اصلی در انتخاب پیچ و رولپلاک ساختمان

•  نوع نمای ساختمان از نظر جنس و اندازه

•  قطر و ابعاد نمای ساختمان

•  نوع آب و هوا

•  نوع مسالح به کار رفته در ساخت ساختمان

•  میزان رطوبت و فشار هوا

•  قطر و دوام مصالح به کار رفته شده در زیر نما

•  میزان آلودگی و نوع آلودگی هوا 

•   و...

توجه به این موارد بخصوص برای انتخاب نوع پیچ اهمیت زیادی دارد و در ضمن برای انتخاب رولپلاک نیز قطر، جنس و استقامت مصالح به کار رفته شده در ساخت ساختمان و همچنین نوع پیچ مورد کاربرد برای نمای ساختمان باید در نظر گرفته  شود.

پیچ

پیچ های مناسب برای پیچ و رولپلاک ساختمان در انواع مختلف گالوانیزه، آهنی، فولادی، آلومینیومی و ... تولید می شوند و هر یک از این انواع پیچ دارای قطر و اندازه های متفاوت هستند. بهترین نوع پیچ برای پیچ و رولپلاک نما ساختمان که در اغلب نماها کاربرد دارد استفاده از پیچ های گالوانیزه ضد طنگ و مقاوم می باشد چرا که تضمین می کند که ضمن داشتن مقاومت زیاد می تواند برای سال های سال بدون زنگ زدن و آسیب بر روی بدنه نما به راحتی وظیفه خود که نگهداشتن ثابت نما می باشد را انجام دهد.

اما برای انتخاب قطر مناسب و یا اندازه مناطب پیچ گالوانیزه باید به نوع نما و قطر نما دقت شود. بیشترین کاربرد این نوع پیچ ها را پیچ های با قطر بین 5 تا 7 میلی متری و اندازه بین 5 تا 7 سانتی متری دارد که باز هم تاکید می کنم نوع نما در این انتخاب بسیار تاثیر گذار است. مثلا برای نمای سنگ تراورتن معمولا از پیچ های با قطر 7 میلی متری استفاده می شود.


اموزش راپل
امروزه راپل به یک شغل پر درامد تبدیل شده است و مردم همیشه از درامد حاصل از کار در ارتفاع از ما سوال میکنند.درست است که درامد خوب است اما ازین طرف روی هوا به دو طناب اویزان هستید و این یک هنر و جرات بسیار مطلق است که هرکس این را نمیتواند تجربه کند.

اگر کسی بخواهد اینکار را یاد بگیرد اول باید ترس را کنار بگذارد. البته این را عرض کنم که برای اولین بار هرکسی یک ترس کوچکی دارد ولی اما با بار اول اویزان شدن از طناب دیگر نباید ترس داشته باشد.

از افرادی که مریضی قلبی دارند و دوچار بیماری های قلبی عروقی هستند این شغل اصلا توصیه نمیشود.

مثلا در هنگام فرود برای کار پیچ و رولپلاک سنگ نما ممکن است یک شک ناگهانی به طناب وارد شود و ۱۰سانت به سمت پایین تکان بخورید.درست است که فاصله شک بسیار کم است ولی یک شک حسی بدی به راپل کار میدهد.این شک اگر در افراد دچار مریضی قلبی یا سابقه دار باشد موجب ایست قلبی میشود.

مطمعا باشید اگر خودتان نیز بخواهید ما چنین اجازه ایی با ابزار خودمان به شما نمیدهیم.

 

اموزش کار در ارتفاع
راپل یک اصطلاح ورزشی کار در ارتفاع است. کار در ارتفاع همانطور که از اسمش پیداست به کاری میگویند که در ارتفاع باشد و روی زمین نتوان انرا انجام داد.

خوب اگر کار روی ارتفاع باشد یا باید با داربست انرا انجام داد یا با روش دسترسی با طناب که گذینه دوم بسیار خوب و بدون هزینه میباشد.

برای اموزش دیدن کار در ارتفاع نیز باید ترس را در وجودتان بکشید و بعد برای یادگیری و کار و درامد کسب کردن جلو بیایید.

صرفا یادگیری کار در ارتفاع ملاک نیست چون باید خدمات انرا نیز یاد بگیرید.انجام دادن چنین خدماتی روی طناب بسیار سخت و طاقت فرسا است که هم باید بازوی قوی داشته باشید و هم از قوای بدنی بیشتری نیز برخوردار باشید.

مثلا برای پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما حتما باید دریل را تا مدتها روی یک دست نگه دارید که این کار هرکسی نمیباشد.

نمونه دوم برای نماشویی روی یک ساختمان با واترجت سه فاز باید نازل واترجت را با انهمه فشار اب با یک دست نگه دارید تا بتوانید انرا کنترل کنید.

اگر شما فرود رفتن را یاد گرفتید یعنی ۴۰درصد راه را رفته اید و با یک هفته اموزش دیگر میتوانید خدمات دیگر انرا نیز یاد بگیرید.

ایا تا بحال به فکرتان رسیده است که شغل راپل را یاد بگیرید؟
اموزش مقدماتی راپل
همانطور که در مطلب راپل چیست اشاره کردیم راپل یک کلمه فرانسوی است.

برای شروع اموزش یک نکته بسیار مهم است که باید ذاتی در وجودتان باشد. لطفا این مطلب را تا اخر بخوانید تا نوع اموزش را تا اخر بدانید.

این نکته ذاتی نترسیدن از ارتفاع است.
بارها افرادی برای یادگیری و کار کردن در کنار ما پیش ما امدند و خواستند که کار راپل را یاد بگیرند که متاسفانه برایشان امکان پذیر نبود که بر ترس خود غلبه کنند.

این ترس و نترسیدن از ارتفاع یک چیز ذاتی و درونی است.خود بنده به شخصه از کودکی هیچ ترسی از ارتفاع نداشتم و چه بسا خودم هم گاهی روی طناب خدمات انجام میدهم.

لطفا برای تماس با ما در اخر صفحه مشخصات و شماره تلفن خود را درج کنید تا با شما تماس بگیریم.

همچنین نوع سابقه و فعالیت خود و تخصصتان را بنویسید.

پیچ و رولپلاک نما با طناب
در این ویدیو بالا افراد نماراپل به طناب از بالای ساختمان به صورت معلق آویزان شده اند و در حال پیچ کردن سنگ های نما می باشند.

تیم نماراپل به دلیل انجام پروژه های زیادِ پیچ و رولپلاک نما با طناب در این کار خیلی ماهر است ، نمونه های تصاویر عملیات پیچ و رولپلاک نما با طناب 

نیرو های مار را می توانید مشاهده کنید .

مزایای پیچ و رولپلاک نما با طناب
در حالت پیچ و رولپلاک نما با طناب هزینه داربست را شما نداده اید زیرا با طناب های مخصوص به صورت معلق افراد ما عملیات پیچ و رولپلاک را انجام

می دهند .

سرعت انجام کار بالا می رود زیرا ما می توانیم روی نما سریع تر حرکت کنیم و مانور بیشتری نیز خواهیم داشت .

دسترسی به گوشه گوشه نمای اساختمان برای ما نیز راحت است و هیچ نقطه از قلم نخواهد افتاد .

شما روی نما داربست نزده اید در نتیجه باعث می شود نمای ساختمان شما خراب نشود یا همان نما زخمی نشود .

زخمی شدن نما مساوی است با هزینه ای دیگر برای ترمیم نما ، پس نتیجه می گیریم این تکنیک ( پیچ و رولپلاک نما با طناب ) از هر لحاظ عالی و

مرقوم به صرفه است .
لوازم راپل پیچ و رولپلاک سنگ نما
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نظر بدهید
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد